Ігрові технології на уроках англійської мови

english games"Без гри немає і не може бути 
повноцінного розумового розвитку.
 
Гра - це величезне світле вікно,
 
через яке в духовний світ дитини
 
вливається цілющий потік уявлень,
 
понять про навколишній світ.
 
Гра - це іскра, запалююча вогник
 
кмітливості і допитливості".
 
Сухомлинський В. А.

 

 

Ігрові технології - дієвий інструмент викладання, який активізує розумову діяльність учнів, дозволяє зробити навчальний процес привабливим і цікавим, змушує школярів хвилюватися і переживати. Це потужний стимул підвищення мотивації до оволодіння іноземною мовою. Гра завжди припускає ухвалення рішення - як надійти, що сказати, як виграти. Це обставина загострює розумову діяльність учнів. Гра, як говорив К.С. Виготський, веде за собою розвиток. Розвиваюче значення гри закладено в самій її природі, бо гра - це завжди емоції, а там де емоції, там активність, там увага і уява, там працює мислення. Для дітей молодшого та середнього шкільного віку характерні яскравість сприйняття, легкість входження в образи, тому найбільш ефективними формами навчання іноземним мовам на даних етапах, на думку автора даного досвіду, є дидактичні та рольові ігри. На відміну від ігор взагалі дидактична гра має істотним ознакою - наявністю чітко поставленої мети навчання і відповідного їй педагогічного результату. Дидактична гра має сталу структуру, що включає наступні основні компоненти:
1. Ігровий задум.
 
2. Правила.
 
3. Ігрові дії.
 
4. Пізнавальний зміст або дидактичні завдання.
 
5. Обладнання.
6. Результати гри. Ігровий задум виражений у назві гри. Він закладений в дидактичної задачі, яку треба розв'язати на уроці, і надає грі пізнавального характеру, висуває до її учасників певні вимоги щодо знань.
 
Основою дидактичної гри є пізнавальний зміст. Воно полягає у засвоєнні тих знань і вмінь, які застосовуються при вирішенні навчальної проблеми, поставленої грою.